Miks eelistada mahekosmeetikat?

Neli lihtsat ja tervislikku põhjust, miks eelistada mahekosmeetikat.

1. Meie nahk imab, mida me endale peale kanname. Mahekosmeetikat kasutades võid kindel olla, et komponendid, mis su kehasse imenduvad, ei ole tervist kahjustavate mõjudega kemikaalid.

2. Teadlased on tõestanud, et säilitusained, mida lisatakse kosmeetikasse, võivad põhjustada vähki. Sertifitseeritud mahekosmeetikatooted neid kahjulikke aineid ei sisalda.

3. Mahekosmeetika sisaldab naturaalseid lõhnaineid. Tavakosmeetikasse lisatakse tehislikke lõhnaineid, mis on ühed peamised allergiate põhjustajad kosmeetikas. Lisaks sellele on teadlased neid seostanud vähi tekkega, närvisüsteemi häirete ja sünnidefektidega. Naturaalsed lõhnaineid on tervislikud, kuid tea, et see ei välista allergilise reaktsiooni teket lõhnainele.

4. Mahekosmeetika on keskkonnasõbralik. Tootes olev tooraine saadakse mahepõllumajandusest, mille kasvatamisel ei kasutata sünteetilisi kemikaale ning väetisi. Sünteetilised kemikaalid ja väetised omavad laastavat mõju veele, pinnasele ja tervisele. Mahedalt kasvatatud taimed ei sisalda ühtegi geneetiliselt muundatud organismi ehk GMOd. Teada on, et GMO on oht nii inimese kui ka keskkonna tervisele. 

Using Format